REKLAMA
Znaleziono 610 wyników
Ograniczenie wydatków i ESG – kluczowe wyzwania dla branży nieruchomościartykuł
Pokaż artykuł
Ograniczenie wydatków i ESG – kluczowe wyzwania dla branży nieruchomości
W 2024 roku światowa branża nieruchomości komercyjnych będzie musiała zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, jak wynika z raportu 2024 Commercial Real Estate Outlook przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte. Wśród nich, oprócz wysokich kosztów finansowania i jego ograniczonej dostępności, istotne są kwestie związane z ESG oraz technicznym długiem wynikającym z niskiego zaawansowania cyfrowego branży.
Udokumentowano złoże uranu w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Udokumentowano złoże uranu w Polsce
Mamy w Polsce potwierdzone złoże uranu. Co ważne, znajduje się ono w pobliżu miejsca, w którym powstać ma jedna z planowanych do budowy małych modułowych elektrowni jądrowych (SMR).
Kolejna wielka sieć handlowa w Polsce zamyka sklepy i hurtownieartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka sieć handlowa w Polsce zamyka sklepy i hurtownie
Kolejna sieć w Polsce zmniejsza ilość swoich sklepów i hurtowni. Tym razem na taki krok zdecydował się notowany na warszawskiej giełdzie Eurocash S.A. Ta ogólnopolska sieć sklepów i hurtowni spożywczych wdrożyła głęboki plan oszczędnościowy, który ma pomóc tej spółce zrównoważyć wpływ wzrostu płacy minimalnej na wyniki firmy.
Czy nowe regulacje wypchną drobnych inwestorów z rynku nieruchomości? [KOMENTARZ EKSPERCKI]artykuł
Pokaż artykuł
Czy nowe regulacje wypchną drobnych inwestorów z rynku nieruchomości? [KOMENTARZ EKSPERCKI]
Na rynku nieruchomości pojawia się coraz więcej projektów regulacyjnych dotyczących najmu, własności lokali oraz funkcjonowania obiektów noclegowych. Choć dotyczą różnych obszarów, ich łączny efekt może znacząco zmienić strukturę rynku – szczególnie z perspektywy inwestorów indywidualnych.
Kolejne miasta podpisały umowy na projekty finansowane z Funduszy Szwajcarskichartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne miasta podpisały umowy na projekty finansowane z Funduszy Szwajcarskich
Ciechanów, Dębica, Kędzierzyn-Koźle, Siemianowice Śląskie i Tarnów to kolejne miasta, które podpisały umowy na projekty dofinansowane z Funduszy Szwajcarskich. Każde z nich otrzyma od 50 do 80 mln zł, a całe wsparcie wyniesie ponad 365 mln zł. Ma to pomóc w rozwoju tych ośrodków, aby były atrakcyjnym miejscem do życia, z mieszkaniami, dobrą pracą, wysokiej jakości opieką medyczną oraz bezpiecznym i energooszczędnym transportem.
System antykolizyjny Škoda zwiększa bezpieczeństwo tramwajów we Wrocławiu i innych miastachartykuł
Pokaż artykuł
System antykolizyjny Škoda zwiększa bezpieczeństwo tramwajów we Wrocławiu i innych miastach
Škoda Group, wiodący europejski producent rozwiązań dla bezemisyjnej mobilności, wspólnie z miejskim operatorem transportowym MPK Wrocław, zaprezentowali we Wrocławiu nowy tramwaj ForCity Plus 52T dla Pragi, a także technologię systemu antykolizyjnego zastosowaną w pierwszych tramwajach Škoda 19T kursujących w stolicy Dolnego Śląska. Program wydarzenia obejmował symboliczne odsłonięcie nowego tramwaju 52T w formie „unboxingu”, prezentację pojazdu dla klientów, mediów i publiczności oraz praktyczny pokaz działania systemu antykolizyjnego bezpośrednio we wrocławskim tramwaju 19T. Wydarzenie ukazało dwa kluczowe obszary, w których Škoda Group rozwija nowoczesną mobilność miejską: komfortowe, bezpieczne i energooszczędne pojazdy dla miast europejskich oraz technologie cyfrowe zwiększające bezpieczeństwo operacyjne.
Milionowe inwestycje w krakowską kulturęartykuł
Pokaż artykuł
Milionowe inwestycje w krakowską kulturę
Ponad 10,7 mln zł na infrastrukturę, inwestycje strategiczne przekraczające 100 mln zł, tysiące wydarzeń rocznie i wsparcie dla twórców – pierwsze dwa lata kadencji prezydenta Aleksandra Miszalskiego pokazują, że kultura stała się jednym z najbardziej dynamicznie rozwijanych obszarów polityki miejskiej.
Polska: Morskie farmy wiatrowe mogą współistnieć z rybołówstwem i turystykąartykuł
Pokaż artykuł
Polska: Morskie farmy wiatrowe mogą współistnieć z rybołówstwem i turystyką
Doświadczenia z Danii, Niemiec i Wielkiej Brytanii, a od niemal roku również z polskiego wybrzeża pokazują, że morskie farmy wiatrowe mogą współistnieć z rybołówstwem i turystyką. Lokalizacje turbin na morzu są wybierane tak, by minimalizować kolizje z tradycyjnymi łowiskami, a niektórzy inwestorzy wprowadzają nawet programy rekompensat dla rybaków z tytułu utraty korzyści lub zwiększenia kosztów ich działalności. Podobne programy wdrażane są również przez firmy budujące morskie farmy wiatrowe w Polsce. W przypadku turystyki, dane z rynków na jakich rozwijane są inwestycje w morską energetykę wiatrową, również potwierdzają możliwość koegzystencji i pokazują, że obecność morskich farm wiatrowych nie obniża atrakcyjności regionów nadmorskich, a wręcz przyciąga nowe formy rekreacji morskiej.
Wmurowano kamień węgielny pod Muzeum Bł. Ks. ‎Jerzego Popiełuszki [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wmurowano kamień węgielny pod Muzeum Bł. Ks. ‎Jerzego Popiełuszki [WIZUALIZACJE]
Na terenie powstającego Muzeum Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach (woj. podlaskie) odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Budimex SA jest generalnym wykonawcą inwestycji. Wydarzenie symbolicznie zainaugurowało kolejny etap realizacji projektu poświęconego życiu, działalności oraz dziedzictwu kapelana Solidarności. Obiekt będzie pełnił ważną rolę w pielęgnowaniu pamięci o jednej z ważnych postaci najnowszej historii Polski.
[Warszawa] Mieszkania z dopłatą tylko poza centrami miastartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Mieszkania z dopłatą tylko poza centrami miast
Nowy program dopłat do kredytów nie będzie miał znaczącego wpływu na rynek deweloperski, bo obejmie...
[Wrocław] Czy Mieszkanie Plus zaspokoi potrzeby mieszkaniowe wrocławian?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Czy Mieszkanie Plus zaspokoi potrzeby mieszkaniowe wrocławian?
Przygotowywany przez rząd program Mieszkanie Plus ma na celu wsparcie tych osób, których nie stać an...
Wrocław: Mieszkańcy Zakrzowa oczekują budowy nowej stacji kolejowej. Składają petycjęartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Mieszkańcy Zakrzowa oczekują budowy nowej stacji kolejowej. Składają petycję
Obecność stacji kolejowej na wysokości ulicy Wilanowskiej zmniejszy, zdaniem okolicznych mieszkańców...
[Warszawa] Kompleks Ideal Idea City Park w Warszawie ma pierwszego najemcęartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Kompleks Ideal Idea City Park w Warszawie ma pierwszego najemcę
Jeden z krajowych liderów branży HVAC – spółka Ventia – inauguruje komercjalizację budowanego komple...
[Polska] Fasada Roku 2018: Jury przyznało tytułyartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Fasada Roku 2018: Jury przyznało tytuły
Kuźnica Kiedrzyńska, Kraków, Zabrze, Gostyń, Jankowice – mieszkańcy tych miejscowości mają nie lada...
Amerykański Ascend Elements chce zainwestować w Polsce 5 miliardów złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański Ascend Elements chce zainwestować w Polsce 5 miliardów złotych!
Szykuje się nowa, olbrzymia inwestycja zagraniczna w Polsce. Amerykańska firma Ascend Elements zamierza wybudować fabrykę najnowocześniejszych materiałów do baterii do pojazdów elektrycznych. Zakład ma powstać na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaoferowało Ascend Elements do 320 milionów dolarów (1,22 miliarda złotych) na wsparcie budowy zakładu produkcyjnego zrównoważonego prekursora katodowego materiału aktywnego (pCAM) w Polsce.
SIKA buduje nowoczesną fabrykę w woj. kujawsko-pomorskim. Ruszyła rekrutacjaartykuł
Pokaż artykuł
SIKA buduje nowoczesną fabrykę w woj. kujawsko-pomorskim. Ruszyła rekrutacja
Sika, międzynarodowy koncern produkujący chemię budowlaną, inwestuje w Polsce w nową fabrykę z rozbudowaną infrastrukturą, w tym farmą fotowoltaiczną. Obiekty powstaną w Brześciu Kujawskim koło Włocławka, w obszarze Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Największa jak do tej pory inwestycja Sika w Polsce wzmocni pozycję firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki.
280 mln zł dla czterech polskich miast z Funduszy Szwajcarskich. Wkrótce piętnaście kolejnych umówartykuł
Pokaż artykuł
280 mln zł dla czterech polskich miast z Funduszy Szwajcarskich. Wkrótce piętnaście kolejnych umów
Hrubieszów, Końskie, Kraśnik i Starachowice - to pierwsze miasta, które podpisały umowy o dofinansowanie projektów ze Szwajcarsko - Polskiego Programu Rozwoju Miast. Czyste powietrze, nowoczesny transport, wsparcie przedsiębiorczości, a także młodzieży w wyborze zawodu staną się atutami tych miast. W Kraśniku powstanie Akademia Rozwoju i Centrum Przedsiębiorczości, a Hrubieszów wybuduje tężnie solankową i Centrum Edukacji Ekologicznej.
Miasto Kraków stawia na rozwój kolei we współpracy z marszałkiem i ościennymi gminamiartykuł
Pokaż artykuł
Miasto Kraków stawia na rozwój kolei we współpracy z marszałkiem i ościennymi gminami
Miasto Kraków, wspólnie z Województwem Małopolskim oraz gminami zrzeszonymi w Stowarzyszeniu Metropolia Krakowska, podejmuje kolejne kroki na rzecz rozwoju nowoczesnego, zintegrowanego systemu transportu kolejowego. Zwiększenie liczby połączeń, polepszenie ich dostępność i przygotowanie wspólnego planu działań dla kolei w obszarze metropolitalnym – takie są główne cele podpisania w ostatnich dniach przez samorządy listu intencyjnego.
Polski potentat sprzedaje biznes solny Niemcom za ponad 1,5 mld zł. Koniec pewnej epoki w polskiej chemiiartykuł
Pokaż artykuł
Polski potentat sprzedaje biznes solny Niemcom za ponad 1,5 mld zł. Koniec pewnej epoki w polskiej chemii
QEMETICA, międzynarodowa grupa chemiczna z polskim kapitałem, podpisała przedwstępną umowę sprzedaży biznesu solnego na rzecz międzynarodowej firmy solno-nawozowej K+S. Wartość transakcji ma wynieść ok. 1,5 – 1,6 mld zł. Środki pozyskane ze sprzedaży QEMETICA przeznaczy na wzmocnienie pozycji finansowej Grupy oraz wsparcie dalszego rozwoju. Spółka uruchamia nowy segment działalności – Resource Recovery, którego głównym celem będzie wykorzystanie odpadów jako źródła energii. W połączeniu z międzynarodową ekspansją biznesu ma to wzmocnić odporność Grupy na wysokie ceny energii w Europie i zwiększyć jej konkurencyjność.
Amerykański Ascend Elements wybuduje w Polsce fabrykę za 5 mld złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański Ascend Elements wybuduje w Polsce fabrykę za 5 mld złotych!
Szykuje się kolejna wielka, zagraniczna inwestycja w Polsce. Amerykańska firma Ascend Elements zamierza wybudować fabrykę najnowocześniejszych materiałów do baterii do pojazdów elektrycznych. Zakład ma powstać w Opolu, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaoferowało Ascend Elements do 320 milionów dolarów (1,22 miliarda złotych) na wsparcie budowy zakładu produkcyjnego zrównoważonego prekursora katodowego materiału aktywnego (pCAM) w Polsce.
REKLAMA